עולם הפלא של השמנים האתרים

עולם הפלא של השמנים האתרים

בעדן של טכנולוגיה ומדיה שבולעת אותנו מהמציאות ומרחיקה אותנו זה מזו,

הפכנו לתלויים לחלוטין במודרניזציה ואבדנו כל יכולת כמעט לרפא את עצמינו, ללא טכנולוגיה או תרופות. גוף האדם במהותו נברא עם יכולת כזאת, אך אבדנו אותה בדרך.

שיטות ריפוי טבעיות, ידע קדום של אלפי שנים, נדחק על ידי רפואה קונבנציונלית למקום זניח, כמשהו משלים. זה לא אומר שאיני מכבדת את אותם  הרופאים שלומדים שנים ארוכות על מנת לעזור לאנושות. אך כל אחד מאיתנו יכול לנסות לעזור לעצמו, לפני שהוא רץ לרופא ואז לבית מרקחת לקחת גלולה. מה שחסר לנו זה כלים וידע לטפל בבעיות מסוימות באופן עצמאי, וכמובן סבלנות, כי פטרונות טבעיים לא פועלים מהר כמו תרופות כימיות.

אחת השיטות הנפלאות לריפוי עצמי היא ארומתרפיה.

ארומתרפיה היא שיטת ריפוי בתמציות צמחים טבעיים. בטיפול ארומתרפיה משתמשים בשמנים אתרים ארומטיים באופן רפואי כדי לשפר את בריאות הגוף, הנפש והרוח. זה משפר את הבריאות הגופנית והרגשית כאחד.

 ארומתרפיה נחשבת לאומנות ולמדע כאחד. לאחרונה, ארומתרפיה זכתה להכרה רבה בתחומי המדע והרפואה.

ארומטרפיה

כמה זמן ארומתרפיה קיימת?

 

בני אדם השתמשו בארומתרפיה במשך אלפי שנים. תרבויות עתיקות בסין, הודו, מצרים ובמקומות אחרים שילבו רכיבים צמחיים ארומטיים בשרפים, בלזמים ושמנים. חומרים טבעיים אלה שימשו למטרות רפואיות ודתיות. היה ידוע שיש להם יתרונות השפעה על הגוף הפיזי והמצב הרגשי כאחד.

את המונח “ארומתרפיה” טבע פרופסור וכימאי צרפתי רנה-מוריס גוטפוסה בספר שכתב בנושא שפורסם בשנת 1937. לפני כן גילה את פוטנציאל הריפוי של לבנדר בטיפול בכוויות. הספר דן בשימוש בשמנים אתרים לטיפול במצבים רפואיים.

עולם הפלא של השמנים האתרים 1

כיצד עובדת ארומתרפיה?

ארומתרפיה פועלת על ידי שאיפת שמנים אתרים דרך מערכת הנשימה וספיגתם בעור באמצעות כלי עזר כמו:

מפזרי עדיםשפריצים ארומטייםמשאפים, מלח אמבטשמן גוף, קרם גוף או קרם לעיסוי, מכשיר עדים לפניםקומפרסים חמים וקריםמסכות חימר.

אפשר לשלב בכמה מהאפשרויות, מה שתמצאו לנוח ונעים יותר עבורכם.

טיפול בשמנים אתרים היא חוויה ארומטית נעימה ומרגיע, לרוב ללא תופעות לוואי או נזק כל שהוא לבריאות שלנו. כיום שמנים אתרים זמינים בכל בתי הטבע והפארמה ויש כ-100 סוגים שונים, אבל יש כמה סוגים שכדי להחזיק בהישג יד באופן קבוע (על כך אני אספר בכתבה נפרדת). לכל שמן אתרי יש מגוון של תכונות ריפוי ייחודיות, שיטות שימוש ויתרונות. שילוב של שמנים אתרים ליצירת תערובת סינרגית, יכולה להעצים את האפקטיביות של הטיפול.

השמנים האתרים

יתרונות של ארומתרפיה:

*טיפול  בכאב

*שיפור  באיכות השינה

*הפחתת מתח וחרדה

*טיפול  במפרקים

*טיפול בכאבי ראש ומיגרנות

*שיפור בריכוז

*הגנה בפני נגיף, חיידקים, ופטריות

*טיפול במערכת העיכול ושיפור מטבוליזם.

*חיזוק של המערכת החיסונית

 * הקלה על תופעות לוואי לאחר טיפול בכימותרפיה
לבנדר

 על ידי ארומתרפיה ניתן לטפל במצבים הבאים:

*אסטמה

*בעיות שינה

*עייפות כרונית

*דיכאון

*דלקות

*בעיות בווסת

*חוסר אונות \ קרירות מנית

*דלקת פרקים

*תופעות של גיל המעבר

על פי האיגוד לארומתרפיה הוליסטית, השמנים האתרים הפופולריים ביותר הם:

ברוש, אקליפטוס, שומר, גרניום, ג’ינג’ר, לבנדרלימוןלמון גראסמנדרינה, נרוליפצ’ולימנטהקמומיל, ורדים, רוזמריןעץ התהילנג ילנג.

על ידי ארומתרפיה ניתן לשפר את המצב הבריאותי והנפשי בצורה משמעותית, ויש מספר דרכים לצרף את השימוש בשמנים אתרים לשגרת החיים שלכם.  

לדוגמה: הוסיפו כמה טיפות שמן אתרי לתחליב גוף או שמן בסיס, נסו לשפר מי פנים, שמפו או מרכך עם שמנים אתרים. ניתן  לשלב אותם בסבון נוזלי, במשחת שיניים ובשטיפת פה. 

 

בניגוד לבישום כימי, שמפיק אומנם ריח נעים, אך לא מועיל בשום דרך לבריאות, שמנים אתרים משפיעים באופן ישיר על התחושות הפנימיות ועל מצב הרוח!

שדרגו את הרחצה שלכם לטקס ארומטי, הוסיפו כמה טיפות שמן אתרי לתוך האמבט, ותקבלו תחושה נפלאה שלא תוכלו להתעלם ממנה. תחליפו את המטהר אוויר הכימי בתרסיס על בסיס מים ושמנים אתרים, ותראו איזו אווירה מדהימה זה מייצר בבית!

לכל שמן סגולות מרפא ויחודיות משלו, וזהו מדע רחב שוליים שלא ניתן לסכם בכתבה אחת. בכתבות הבאות אני אספר על כמה סוגים של שמנים אתרים, בעיקר אותם הסוגים שניתן למצוא  במוצרי הטיפוח של MAIKOCOSMETICA.

כולנו בורכנו בתכונת האינטואיציה, והיא תהיה לכם לעזר בבחירה של שמנים האתרים הנכונים עבורכם, הרי הגוף שלנו יודע מה הוא צריך, אנחנו רק צריכים להקשיב לו…..

דרגו אותנו בתגובות
4.5/5