סודות היופי
מטוקיו

כיום המודעות לטיפוח היא די גבוהה וכולם רוצים להראות טוב יותר, צעיר יותר, חטוב יותר.

המודרניזציה מציע לנו מגוון עצום של טיפולים ומוצרים קוסמטיים.

עצה של פתרונות לתיקונים כאלה ואחרים הוא עצום וכל יום ממציאים לנו פתרונות חדשים על מנת להשאר צעירים לנצח.

הטיפולים היעילים הם בדרך כלל מאוד יקרים ולא תמיד ברור איך זה ישפיע על בריאותינו לתווך הארוך.

כשמדובר בגוף חטוב ומשקל תקין, נהוג להאמין שניתן להגיע לתוצאות רק על ידי אימונים קשים בחדר כושר, קילומטרים של ריצות ודיאטה קפדנית.

בנושא של בריאות לצערי הרב, לרוב בוחרים בתרופות כימיות שמטפלות במשהו אחד ובאותה נשימה פוגעות במשהו אחר…

במרדף אחרי הדמויות מהז’ורנל, בסופו של דבר, לתווך הארוך, אנחנו הרבה פעמים גורמים לעצמינו נזק גדול יותר מאשר תועלת…

כאן ברצוני לעשות פאוזה קטנה ולספר לכם חוייה אישית.

סודות היופי מטוקיו 1

כשהייתי בת 23 (שזה לפני 19 שנה) התמזל מזלי  לבקר בטוקיו שביפן הרחוקה. המון דברים הדהימו אותי במקום הקסום הזה, התרבות, הנימוס, הכבוד ההדדי, הניקיון ללא רבב, סדר שלא יאמן (למעשה אף פעם לא מצאתי שום דבר זרוק על הרצפה). גם בשעות הפיק העמוסות ברכבת התחתית כולם הולכים בשורות מסודרות ומסומנות, כאשר אף אחד לא עוקף או נוזף. אבל מה שהדהים אותי עוד יותר שהם נראים צעירים לגילם הביולוגי בצורה משמעותית מאוד! אישה בשנות החמישים שלה נראת בת 30, ואישה בת 30 נראת בת 20 מקסימום (וכך גם הגברים).

סודות היופי מטוקיו

ושלא תבינו לא נכון, החיים ביפן לא דבש, הם עובדים שעות מרובות, ובטוקיו שהיא עיר מערבית לחלוטין, עם כל ההרגלים ההרסניים כמו הרגלי עישון ושתיית אלכהול. גם בטוקיו יש מקדונלדס (אומנם המנות שם כחצי ממנה במקדולדס בכל מקום אחר בעולם) וסטארבאקס (רשת ביתי קפה עולמית). ואפילו דוכני שווארמה של טורקים.

מכוון שבאותה תקופה המקצוע שלי היה מדריכת אירובי, הייתי חייבת לשמור על כושר גופני גם בטיול, לכן נרשמתי למכון כושר במרכז העיר. כשהגעתי למלתחות (שם מתלבשים) כמעט ונשארתי עם פה פאור… לא רק שהן נראות צעירות, אין עליהן גרם שומן, צילוליטיס או עור נפול. גם אלו שהתקמטו מעט בפנים (שזה לא לפני גיל 50), הגוף שלהן פורצלן!

אז מה הסוד לעזאזל?

כל פעם שמנסים לדחוף את עניין הגנטיקה, אני תמיד מסרבת להאמין בכך, מכוון שמבחינה גנטית,בגילי הייתי אמורה להיות עם כרס בירה, גב עקום, מקריחה ועוד כמה מתנות גנטיות חמודות. 

השושלת  של המשפחה שלי לא התהדרה בנתוני גנטיקה טובים, והצלחתי להוכיח לפחות לעצמי שגנטיקה זה לא גזר דין.

החלטתי להתבונן בתקווה להבין לפחות חלק מהסוד.

אז קודם כל היפנים לא מאמצים את שרירי ההבעה יתר על המידה, מהסיבה שהם לא מביעים רגשות בצורה קיצונית, כמו שאנחנו בעלי הטמפרמנט החם עושים.

סביר להניח שהיכולת שלהם לשמור על איזון פנימי וחיצוני משפיע על קצב ההזדקנות.

אי אפשר להתעלם מעניין התזונה כמובן, התזונה שלהם מאוזנת, הם אוכלים בכלים קטנים. כמו כן המטבח היפני המסורתי הוא דל שומן. בנוסף בתרבות היפאנית נותנים הרבה משמעות לשתיית תה. משתיית תה יומיומית ועד לטקס כבוד להכנתו עם כילים מיוחדים. פופולארי במיוחד תה ששמו מאצ’ה, המיוצר מעלי תה ירוק צעירים אשר אותם מגדלים בצל. בזכות הליך גידול ואיבוד המיוחד, התה מכיל ריכז גבוהה של נוגדי חימצון, שנלחמים ברדיקאלים חופשיים ומנקים את הגוף מרעלים ביעילות.

אבל לא רק…

חדר הכושר אליו בחרתי ללכת התהדר בספא מרשים, שכלל מרחב מלתחות מרווח ומאובזר בפינות התארגנות, עם מייבשי שיער ומחליקי שיער מקצועיים (יפנית לעולם לא תצא לרחוב עם שיער רטוב או לא מסודר). סאונה יבשה וסאונה רטובה.

סודות היופי מטוקיו 2

לא שלא ראיתי לפני זה סאונה יבשה או רטובה בחיים שלי, אבל בחיים שלי לא ראיתי איך מבלים בקופסאות הלוהטות האלה בכזאת הנאה שמלווה בתעסוקה בלתי פוסקת, צחקוק ופטפוט.

הן ישבו שם עם כל מיני אביזרים מעץ לעיסוי צילוליטיס (שאין להן גם כך), פילינגים ריחניים ואפילו קורסטים (מחוך) מיוחדים לאזור הבטן והאגן להזעה מוגברת.

הן היו נראות כל כך נהנות, שהחלטתי שאני חייבת לקפוץ פנימה. היפאנים (לפחות בתקופה שאני ביקרתי בה) לא ממש אהבו זרים, גייג’ין (זרה) הם קרו לנו, וזו המילה הראשונה ששמעתי כשנכנסתי לקופסא החמה. הבנתי את המילה והמבט, ומכוון שכבר נהייתי אדומה מהחום, לא חששתי להאדים עוד יותר מהיותי זרה ולא מושלמת כמוהן. אפילו בהיותי בחורה צעירה ומדריכת אירובי בכושר סי, היה למה לשאוף בהשוואה לכל הנשים שישבו בסאונה (שכולן היו מבוגרות ממני בלא מעט).

סודות היופי מטוקיו 3

אבל כמו שאומרים “נעים מת מזמן”, באתי ללמוד משהו חדש והלכתי עם זה עד הסוף. אחרי 5 דקות בידיוק נגמר לי האויר ויצאתי בבושת מהחדר הלוהט (היה שם לפחות 100 מעלות) ושוב קיבלתי צחקוק מאחורי הגב, גייג’ין חלשלושה יעני.

אחרי שהתקלחתי והתקררתי פתאום הרגשתי משהו משונה מתרחש בגוף שלי, משהו שלא הרגשתי לפני… כמדריכת אירובי, היו לי ימים שהייתי עוסקת בפעילות אירובית ואן אירובית עם המשתתפים בחוגים שהעברתי, בין 3-4 שעות ביום, וה-5 דקות  של השהייה בסאונה השפיעו על הגוף בצורה שונה.

הרגשתי מין ניקיון פנימי, כאילו כל העורקים שלי פתוחים יותר, נשימה יותר פתוחה, הרגשתי רעב חזק (מה שהעיד על כך ששרפתי קלוריות יותר מהרגיל),

העור בפנים נשם, הנקבוביות התנקו ונשמו והמראה נהיה יותר מוצק וזוהר.

החלטתי שהסבל משתלם ובהדרגה הצטיידתי במברשת לעיסוי אזורם בעייתיים וכמובן גם פילינג טוב, ובכל פעם הצלחתי להשאר בסאונה קצת יותר זמן, עד שהתחלתי להנות מכל רגע ובמיוחד אחרי.

בסאונה היבשה השתמשתי מברשת לעיסוי אזורים בעיתיים ובסאונה הרטובה עשיתי פוליש לעור עם הפילינג. אחרי שהייה בסאונה עשיתי דוש קר (בידיוק כמו שהיפניות עשו).

ערכת ספא
למעבר לחנות לחץ על התמונה

למראה הגייג’ינית (הזרה) שהשכילה , התחלתי לקבל חיוכים מהשכנות היפניות על הספסל בסאונה, ואחת מהן אפילו שאלה אותי באנגלית עם מבטא בלתי ניתן להבנה, שרק בעזרת פנטומימה בסוף הבנתי שהיא שואלת “מאיפה אני?”. חיפשתי שכנה בסאונה שדיברה אנגלית ברורה יותר, רציתי לשאול האם שימוש קבוע בסאונות זה מנהג או שזו רק מקריות או יחודיות של אנשים שגרים במרכז.

יום אחד קיבלתי תשובה, קצרה וברורה “בתרבות היפנית ניתנת לגוף התייחסות של מקדש!, מתנה שניתנת פעם בחיים. אסור שהמקדש יהיה נקי מבחוץ ומלוכלך מבפנים או ההפך.”

השימוש בסאונות בישראל פחות פופולארי ואין הדרכה או הסבר על התועלות של השימוש. יש רשימה ארוכה של יתרונות לשימוש בסאונות, אבל אני ארכז את העיקר.

ויש עוד…

החוויה בטוקיו הייתה מלמדת ובלתי נשכחת. לקחתי איתי הרבה דברים לשגרת הטיפוח שלי. אחד מהם זו שגרת הספא והיא משמשת אותי גם היום ומביאה לי תוצאות מדהימות.

הרבה שנים אחרי, כהשראה שקיבלתי מהתרבות היפנית הקמתי את MAIKO COSMETICA. קוסמטיקה שכולה משדרת יפן, בניחוחות של שמנים אתריים (שלהם שימוש רב בתרבות היפנית) וגם בעיצוב של המותג כולו.

הניחוחות והמרקמים של המוצרים שלנו ייקחו אותכם לחוויית  ספא יפני אצלכם בבית. ולאלו מכם שביקורים בספא הם חלק מהשגרה, מוצרינו יעניקו חוויה ארומטית ונעימה.

לתרבות הספא יש יתרונות רבים שמאטים את הזדקנות העור, מחטבים ומחזקים את המערכת החיסונית. דבר שיחסוך לכם בהוצאות על טיפולים יקרים ומאמצים כבירים להשגת גוף חטוב ובריא יותר.  

פיתחתי לעצמי תהליך ספא אופטימאלי שעליו תוכלו לקרוא בכתבה הבאה שלי, שהשפעותיו על הגוף נמשכות לכמה ימים, וכבר מהפעם הראשונה יש תוצאות שלא ניתן להתעלם מהן.

הנכם מוזמנים לבקר בחנות שלנו ולרכוש ערכת ספא מושלמת משלכם!

הנכם מוזמנים לבקר בחנות שלנו ולרכוש ערכת ספא מושלמת משלכם!

אשמח לדירוג שלכם
4.5/5